#1 2010-02-13 21:31:32

 SnajperWyborowy

Generał

Zarejestrowany: 2010-02-13
Posty: 10000019
Punktów :   

Jak grać?

Dużo graczy ma problemy kiedy grają z tzw. "wymiataczami". Gra w CoD'a wcale nie jest taka trudna. Sam uczyłem się od innych, czytałem poradniki i trochę sam wywnioskowałem:

   1. Pamiętaj: w kupie raźniej! Zawsze lepiej chodzić w grupkach (ale nie za wielkich bo 1 granat i wszycy leżą). Szczególnie jeśli sobie nie radzisz to chodź za najlepszymi. Na pewno zginiesz mniej razy niż jakbyś miał chodzić w pojedynkę.
   
2. Dostosuj broń do swojego typu gry. Niewskazane jest wbieganie z karabinem powtarzalnym (tzw. "Riflem") do pokoju pełnego wrogów. Karabiny te charakteryzują się tym, że mają największa moc strzału (1 kulka w tułów lub w głowę i leżysz :]), ale trzeba je przeładować po każdym strzale. Najlepiej na początku w ogóle nie używać karabinów powtarzalnych ;]. Lecz gdy już się zdecydujesz to ZAWSZE chodź w grupkach i staraj się zostawać lekko z tyłu. Ostrzał nieprzyjaciela ugrzęźnie na twoich towarzyszach, a Ty masz czas żeby przymierzyć.
    Dla początkujących polecane są pistolety maszynowe (thompson, ppsh, sten, mp 40), które charakteryzują się słabą celnością (komu to potrzebne w bilskim starciu), ale za to potrafi oczyścić magazynek w kilka sekund. Należy strzelać z nich krótkimi seriami! Idealna broń do walki w zwarciu.
      Karabiny maszynowe (bar, mp 44, bren) charakteryzują się dużą siłą strzału, nieźle się z nich celuje, są w miarę szybkostrzelne. Jedyną ich wadą jest to, że są ciężkie, co powoduje duże zwolnienie w naszym biegu, a w sytuacji, gdy stoimy w obliczu detonującego granatu, niewprawieni gracze nie zdołają zmienić broni na pistolet, aby szybciej biec, co jest równoznaczne ze śmiercią.
   
3. Granat - to mój nick. Wiecie od czego powstał? Bardzo lubie używać granatów ;]. Granat to moim zdaniem jedna z najlepszych broni. Należy rzucać je gdy przeciwnik ma mało miejsca (np. w pokoju) i przyczaić się na wejście do pokoju. Przeciwnik ma do wyboru: wybiec i zginąć od twojej broni, zginąć od granatu, próbować ukryć się przed granatem, lecz straci dużo życia i wtedy gdy wbiegniesz do pokoju nie będzie miał szans :]. NIE należy rzucać granatów na początku rundy S&D !!!
   
4. Za wszelka cenę nie daj się zabić!! Próbuj sobie wyobrazić jak czuje się Twoje alter ego. Pomyśl sobie: "ha ha jaki słaby ten przeciwnik, zdejmę go jednym strzałem" i do dzieła. Tylko nie wczuwaj się za bardzo bo w mediach będzie o Tobie głośno!
   
5. Wyprostowany, na otwartym terenie żołnierz to trup. Staraj się kryc za wszystkim, za czym się da (za krzakami też!). Wybierz sobie stronę, która ma "lepszy" kolor munduru, czyli taką która bardziej wtapia się w tło (np. Carentan = Niemcy).
 
6. Kiedy usadowisz się za drzwiami staraj się stanąć po lewej stronie! Większość graczy jest praworęczna, a z obserwacji każdy rozgląda sie najpierw w prawo! (nie próbuj tego ze mną ;] ja zawsze patrzę na lewo ;])
   
7. Przeładuj broń po każdym starciu! Najgorsze co może być, to sytuacja gdy Ty masz 2 naboje, a przeciwnik 30!
   
8. Pij dużo płynów (bezalkoholowych ;])! Może się to wydać dziwne, lecz nasz mózg jest jak worek bez dna (nie mylić z DNA ;]). Gra opiera się na koordynacji oko - ręka. Gdy zażywasz dużo minerałów i witamin grasz lepiej, ponieważ jesteś bardziej spostrzegawczy! ( próbujcie z Red Bullem, choć woda także wystarcza). [Ze swojej strony polecam PEPSI przyp. Snake]
 
9. Jeśli przeciwnik nie zauważył Cię to idź za nim aż się do niego dostatecznie blisko zbliżysz (skradaj się = kucaj), a wtedy dokończ dzieła z kolby lub krótkiej serii ;].
 
10. Na koniec jedno z praw Murphiego = "Ogień zaporowy to nie zapora! " (do interpretacji własnej ;])

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plwczasy dla seniora nad morzem